Tel: +90 (212) 485 16 85 (pbx) - vema@vema.com.tr

Vema

VEMA hakkında

VEMA, Türkiye’de pnömatik devre elemanlarinin seri üretimini ilk olarak gerçeklestirmenin ve 1970 öncesinden bu yana 45 yili askin üretim deneyimine sahip olmanin onurunu ve sorumlulugunu tasiyan, ülkemizin önde gelen kurulusudur.

Bünyesinde, hammaddeden bitmis ürüne kadar imalatin tüm asamalarini gerçeklestirebilecek imkanlara sahip olan VEMA’da, uzun yillarin deneyimi ile teknolojik bilgi birikimi harmanlanarak dayanikli, uzun ömürlü, güvenilir ürünler, modüler yapi sayesinde genis bir çesitlilikle üretilmektedir. Üretim hayatina pnömatik sartlandiricilar, valfler ve silindirlerle baslayan VEMA, bugün hidrolik ve genel otomasyon alanlarinda da hizmet vermektedir. Standart ürünlerin yanisira, özel otomasyon uygulamalari, mühendislik hizmetleri ve anahtar teslim özel projeler ile VEMA ülkemiz için katma deger üretmeye devam etmektedir.

Kurumsal Belgeler

Misyonumuz

VEMA Pnömatik, Türk sanayisi için sektör öncülüğünün verdiği deneyim ile, yüksek kaliteli otomasyon ürünleri  ve yaratıcı mühendislik çözümleri üretir

Vizyonumuz

Otomasyon sektöründe, ürün ve hizmet kalitesi  ile ilk akla gelen Türk çözüm sağlayıcısı olmak.

Tarihçe

VEMA, Türkiye'de Pnömatik devre elemanlarının seri imalatını ilk olarak gerçekleştiren ve bu anlamda sektörün kurucusu ve duayeni sıfatını taşıyan Hakkı Akçalar tarafından 1970 yılında kurulmuştur.
Daha sonra iki ortaklı bir yapıya bürünen VEMA, 2011 yılında ortaklığın sona ermesi ile birlikte tekrar hızlı karar alabilen, dinamik yapısına kavuşmuştur.
Bir aile şirketi olan VEMA, ikinci jenerasyon yöneticilerin göreve başlamaları ile yeni ve dinamik insan kaynağına öncelik vererek yeniden yapılanmış, teknolojik yatırımlar gerçekleştirmiş, ve katma değeri yüksek ürün ve hizmetler sunmaya başlamıştır.
Hayatına sadece pnömatik ürünlerin imalatı ile başlayan VEMA, sahip olduğu mühendislik birikimini ve tecrübesini yeni teknolojilerle harmanlayarak, ürün imalatının yanısıra hem pnömatik hem de hidrolik konularında otomasyon sistemleri projelendirme, tasarım ve üretim hizmetleri de vermektedir.